PASY

Aktywne filtry

Miłośnicy mebli w stylu rustykalnym często zastanawiają się, jak ich producenci osiągają efekt przeplatanych siedzisk lub oparć. Do ich wykreowania stosuje się pasy tapicerskie. Są one szyte na specjalnych krosnach pasmanteryjnych – z czego? To już zależy od preferowanego przez Ciebie rodzaju pasa. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pasów i taśm. Pasy tapicerskie są często niedoceniane, choć mają ogromne znaczenie dla utrzymania długotrwałego komfortu użytkowania oraz trwałości mebli. Pasy mają za zadanie utrzymanie sprężystości siedziska, oparcia lub materaca. W związku z tym są one odpowiedzialne za równomierny rozkład ciężaru na powierzchni mebla.

Pasy tapicerskie parciane

Dzięki parcianym pasom tapicerskim można uzyskać ozdobne meble w stylu country. Pas tapicerski parciany jest sztywny i nierozciągliwy. Stosuje się go przede wszystkim do wzmacniania tkanin obiciowych. Jego charakterystyczna faktura sprawia, że świetnie nadaje się również do wykonywania zdobień. Pasami parcianymi można obić podłokietniki foteli bujanych, kanap i innych mebli. To właśnie za ich pomocą uzyskuje się piękne efekty plecionek na siedzeniach krzeseł. Pasy parciane tapicerskie znajdują również zastosowanie w domowych zaciszach. Służą do odnawiania starych, zużytych mebli. Są też wykorzystywane w krawiectwie. Mogą posłużyć jako pasek do szkolnej torby, lamówka starych jeansów lub ozdoba rękawa kurtki.

Pasy polipropylenowe

W naszym sklepie znajdziesz też elastyczne pasy tapicerskie, które można zastosować w samochodach. Używa się ich także przy produkcji automatycznych smyczy dla zwierząt. Elastyczne pasy tapicerskie możesz z powodzeniem wykorzystać w domowym kąciku krawieckim. Dzięki nim samodzielnie odnowisz plecaki, torby bądź namiot. Pasy polipropylenowe charakteryzują się odpornością na czynniki atmosferyczne oraz wilgoć. Oznacza to, że doskonale sprawdzą się w meblach ogrodowych i tarasowych, narażonych na zabrudzenia oraz niekorzystne działanie wody i promieniowania UV. Dostępne są w różnych kolorach i szerokościach.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło