FILC- WAŁKI

Aktywne filtry

Dostępny w naszej ofercie filc techniczny na metry jest wyrobem włókienniczym powstałym w wyniku specjalistycznych procesów – wełniany materiał posiadający domieszki sierści i tworzyw z bawełny jest spilśniany, moczony oraz prasowany. Dzięki temu zyskuje zbitą strukturę i idącą za tym odporność na uszkodzenia mechaniczne – rozciąganie, tarcie, a także wysokie temperatury. Dodatkowym atutem produktu jest dźwiękochłonność oraz zapewnianie izolacji cieplnej. Oferujemy rozmaite odmiany filcu na metry – tapicerski, techniczny oraz poliestrowy. Dostępne materiały różnią się między sobą gramaturą i wymiarami.

Filc stosuje się jako materiał wygłuszający w samochodach i budynkach, do tworzenia dekoracji, artykułów odzieżowych, wyrobów rękodzielniczych, w przemyśle meblarskim, a także do produkcji instrumentów – między innymi jako podkład do młoteczków w fortepianach i instrumentach klawiszowych, a także jako element case’ów i futerałów. Gruby filc techniczny może posłużyć również do wytwarzania wkładek obuwniczych.

Dekoracyjny charakter włókniny filcowej

Filc techniczny posiada nie tylko praktyczne zastosowania, ale również atrakcyjne walory wizualne. Ostatnimi czasy coraz częściej spotykamy się z wykorzystaniem filcu jako elementu dekoracyjnego we wnętrzach domów i biur. Filc techniczny świetnie nadaje się do robótek ręcznych. Jest on wystarczająco miękki, by móc go ciąć nożyczkami, a jednocześnie nie wygina się pod naciskiem palców tak łatwo, jak fizelina polipropylenowa lub papier. Jego charakterystyczna, przyjemna w dotyku struktura sprawia, że filc doskonale nadaje się do tworzenia ozdób ściennych, podkładek na blaty, zawieszek i torebek.

Dekoracyjny charakter filcu technicznego umożliwia również tworzenie unikatowych wzorów i aplikacji. Jego zaletą jest wszechstronność i uniwersalność – materiał doskonale współgra z innymi tkaninami. Filc techniczny może być wykorzystywany do wykonywania detali, przeszyć czy zdobień, które nadają meblom i akcesoriom wyjątkowy wygląd. Wyrób dostępny jest w wielu kolorach. Dzięki temu każdy może znaleźć produkt idealnie pasujący do wystroju swojego mieszkania.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło