OWATA SILIKONOWA

Aktywne filtry

Włóknina silikonowana 100 g/m2 - bela 50mb - 160cm

Cena 186,00 zł
SANTANO - szerokość beli 160 cm - długość beli 60 mb

Włóknina silikonowana 200 g/m2 - bele 25mb - 160cm

Cena 180,00 zł
SANTANO - szerokość beli 160 cm - długość beli 25 mb

Włóknina silikonowana 300 g/m2 - bele 20mb - 160cm

Cena 228,01 zł
SANTANO - szerokość beli 160 cm - długość beli 20 mb

Włóknina silikonowana 400 g/m2 - bele 15 mb 160 cm

Cena 230,19 zł
SANTANO - szerokość beli 160 cm - długość beli 15 mb

Włóknina silikonowana 500 g/m2 - bele 15 mb 160 cm

Cena 288,00 zł
SANTANO - szerokość beli 160 cm - długość beli 15 mb

Włóknina silikonowana 600 g/m2 - bele 10 mb 160 cm

Cena 232,30 zł
SANTANO - szerokość beli 160 cm - długość beli 10 mb

Owata silikonowa to jedna z najpopularniejszych włóknin wysokopuszystych. Jest niezwykle przyjemna w dotyku, nie odbija kształtu wywieranych na nią ciężarów i długo zachowuje gładką powierzchnię. Watolina znajduje zastosowanie przede wszystkim na rynku obić meblowych, choć wykorzystuje się ją też do produkcji maskotek, poduszek, produktów dla dzieci oraz kurtek zimowych.

Watolina syntetyczna powstaje podczas procesu nazywanego thermobondingiem, czyli laminacji na gorąco. Technika ta polega na łączeniu kolejnych warstw tworzywa sztucznego przy pomocy wałów laminacyjnych. Metoda thermobondingu nie wymaga użycia żadnych klejów – do produkcji watoliny wykorzystuje się jedynie wysoką temperaturę. Delikatnie roztopione warstwy sklejają się same, a po schłodzeniu tworzą jedną z najbardziej miękkich tkanin dostępnych na rynku.

Czym charakteryzuje się owata silikonowa?

Owata syntetyczna jest włókniną antyalergiczną. Silikon, z którego jest wykonana, nie pozwala na przepuszczanie wilgoci do głębokich struktur materiału, a to z kolei zapobiega powstawaniu pleśni oraz skupisk roztoczy, które są powszechnymi alergenami. Włóknina wysokopuszysta silikonowa jest bezwonna. Z powodzeniem może być stosowana jako wypełnienie artykułów dla dzieci czy poduszek dla alergików i astmatyków.

Ogromną zaletą watoliny silikonowej jest również jej sprężystość. Z tego powodu wykorzystywana jest powszechnie w przemyśle związanym z obiciami różnych elementów. Owata meblowa – zastosowana np. w kanapach lub fotelach jako wyściółka – na długo zachowuje swoją gładką powierzchnię i nie traci kształtu pod wpływem częstego użytkowania. Watolina silikonowa nadaje się również jako wypełnienie do kurtki lub ciepłego kocyka. Materiał ten świetnie izoluje ciepło, dzięki czemu zapobiega wychłodzeniu organizmu. Właśnie z tego powodu owaty silikonowe używa się także do produkcji kołder, śpiworów czy poduszek.

Watolina silikonowa do produkcji artykułów dziecięcych

Podczas produkcji antyalergicznej owaty nie wykorzystuje się żadnych toksycznych i szkodliwych klejów, dlatego może mieć ona bezpośredni kontakt ze skórą. Owata antyalergiczna świetnie sprawdza się jako wypełnienie do pluszaków. Jest miękka, nie chłonie wilgoci i ma właściwości antybakteryjne. Zabawki wykonane z owaty syntetycznej mogą być często prane. Co ważne, wyprane maskotki szybko schną i nie tracą swojego kształtu.

Watolina silikonowa w naszej ofercie

Dostępna w naszym sklepie watolina jest sprzedawana na metry i wysyłana w szczelnym opakowaniu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami – oferujemy owatę o różnej gramaturze i w wielu rozmiarach. Oprócz włókniny silikonowej, polecamy również watolinę poliestrową. Wysyłamy dowolne ilości materiałów dostępnych w naszym asortymencie. Watoliny antyalergiczne posiadają certyfikat Oeko-Tex®Standard 100 z Instytutu Włókiennictwa w Łodzi. Jest on gwarancją, że materiały użyte do produkcji owat silikonowych nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji i mogą mieć bezpośredni kontakt z ludzką oraz zwierzęcą skórą.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło