FILC- FORMATKI

Aktywne filtry

Filc obiciowy to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży tapicerskiej. Zakłady tapicerskie cenią go przede wszystkim za niską cenę w stosunku do wysokiej jakości. Filc jest miękki, a przy tym odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne działanie różnorodnych substancji. Warto zaznaczyć, że filc nie jest tkaniną. Specjaliści klasyfikują go jako wyrób włókienniczy, oznaczający materiał, który powstaje bezpośrednio z włókien. Filc otrzymuje się w wyniku procesu nazywanego filcowaniem. Polega on na tarciu z dużą szybkością i naciskiem tkanin, w szczególności wełnianych, aż do mementu, gdy zostaną spilśnione w filc.

W naszym sklepie oferujemy wiele odmian filcu. Różnią się one przede wszystkim gramaturą, grubością i stopniem usztywnienia. Filc tapicerski jest gruby i zbity. Nie poddaje się ostrzu nożyczek – jego przecięcie wymaga użycia solidnej gilotyny. Filc tapicerski służy do usztywniania konstrukcji mebli, jest też świetnym izolatorem ciepła. Z kolei filc obiciowy wykorzystywany jest jako wykończenie kanap, krzeseł i sof. Wyróżnia się znacznie gładszą i przyjemniejszą w dotyku fakturą. Filc to materiał bardzo trwały, dlatego obite nim meble przez długie lata będą chronione przed uszkodzeniami.

Filc obiciowy w naszym asortymencie

Oferujemy filc techniczny, tapicerski i obiciowy w atrakcyjnych cenach. Materiały pochodzą od renomowanych producentów, od lat znanych na rynku tekstylnym. Filc tapicerski sprzedajemy w formatkach, które możemy przyciąć do dowolnych, preferowanych przez Ciebie rozmiarów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Obsługujemy klientów detalicznych i hurtowych. Dostarczamy materiał w każdej ilości. Z chęcią odpowiemy na pytania dotyczące rodzajów filcu i ich specyficznych zastosowań.

Jak wybrać filc obiciowy?

Wybór odpowiedniego materiału jest kluczowy dla stworzenia trwałych i funkcjonalnych mebli. Przede wszystkim warto zdecydować się na filc obiciowy wysokiej jakości – będzie on nie tylko estetyczny, ale również odporny na przetarcia, rozciąganie oraz uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, im wyższa gramatura wyrobu, tym materiał jest grubszy i wytrzymalszy. W naszym sklepie dostępna jest szeroka gama kolorów filcu, która umożliwia tworzenie różnorodnych aranżacji wnętrz. Materiał filcowy sprawdza się także do wykonywania dekoracji ściennych, podkładek na blaty oraz wycieraczek.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło