Pupil kontra meble - czyli jakie materiały obiciowe wybrać do domu, w którym są zwierzęta?

person Wysłane przez: Mateusz list Kategorii: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 597

Zwierzęta potrafią wnieść dużo radości do każdego domostwa. Kocie mruczenie lub radosne merdanie psiego ogona to w końcu niezawodne lekarstwo na zły humor! Z pewnością jednak każdy opiekun czworonożnego pupila zna to uczucie, gdy po powrocie do domu zastaje rozdrapaną kanapę, zabrudzony fotel lub krzesło jadalniane z wyrwanym wypełnieniem. Jak zapobiegać takim sytuacjom? Odpowiedź jest prosta - postawić na mocne materiały tapicerskie, które ochronią meble przed atakiem ostrych pazurów lub zębów! W dzisiejszym wpisie opiszemy, na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Nowoczesna tkanina obiciowa odporna na pazury

Podrapane meble to częsty problem opiekunów kotów. Nawet jeśli w domu znajduje się specjalny drapak, te czworonogi zdecydowanie bardziej wolą wyładować swoją frustrację na drogiej kanapie lub designerskim fotelu. Rozdarcia na materiale obiciowym są nie tylko nieestetyczne, ale też trudne do naprawienia. Pazury szarpią bowiem tkaninę, przez co ciężko jest ją następnie zszyć. Warto więc sięgnąć po dobre tkaniny obiciowe, które nie ulegną kociej destrukcji.

Do tkanin tapicerskich kolorowych odpornych na tego typu uszkodzenia z pewnością należą welwety i plusze. Cieszą się one dużą popularnością wśród zwolenników stylu aranżacyjnego glamour. Nowoczesna tkanina obiciowa o welwetowym lub pluszowym wykończeniu posiada dłuższe runo, które stanowi swego rodzaju barierę ochronną. Dodatkowo są one zazwyczaj wykonane bardzo drobnym splotem płóciennym. Dzięki jego zastosowaniu nitki tworzące materiał obiciowe są ściśnięte ze sobą, przez co koci pazur nie jest w stanie ich przerwać. Na rynku znaleźć można wiele różnych pluszowych i welurowych tkanin tapicerskich - zarówno kolorowych, jak i tych o neutralnych odcieniach.

Wiadomo jednak, że pluszowe bądź welurowe wykończenie mebli nie odpowiada każdemu. W takim przypadku warto sięgać mocne materiały tapicerskie spełniające normę Instytutu Włókiennictwa PN-79/P-04664. Wszystkie oznaczone w ten sposób tkaniny są odporne na kocie pazury, a przy tym także bezpieczne dla zdrowia czworonogów.

Ślady łap na kanapie? Wybierz materiał obiciowy niebrudzący!

Opiekunowie psów natomiast zmagają się z innym problemem. Czworonogi te często mają w zwyczaju kłaść się na meblach użytkowanych przez innych domowników. I chociaż zasada “pies może na łoże” obowiązuje, bywa ona problematyczna po powrocie ze spaceru w deszczową pogodę. Warto więc sięgnąć po mebel wykonany z materiału obiciowego, który jest niebrudzący i odporny na plamy.

Szenilowa tkanina obiciowa z pewnością zda tutaj egzamin. Jest ona często używana podczas renowacji mebli i szycia kotar lub zasłon. Dzięki charakterystycznemu splotowi, zabrudzenia na tej nowoczesnej tkaninie obiciowej są prawie niewidoczne. Tkaniny szenilowe w dotyku przypominają miękki sztruks, dzięki czemu są też wygodne dla innych domowników. Innym ciekawym pomysłem jest też sięgnięcie po materiał obiciowy wykonany w stu procentach z poliestru, np. taki imitujący skórę. Sztuczne włókna znacznie lepiej znoszą szorowanie i działanie silnych detergentów. Mocne materiały tapicerskie z poliestru wykonuje się także przy pomocy bardzo ciasnego splotu, dzięki czemu sierść nie utyka w nitkach, tylko osiada na nich. Wystarczy więc sięgnąć po szczotkę o miękkim włosiu lub rolkę czyszczącą, aby pozbyć się jej z mebla.

Warto również zwrócić uwagę na to, aby wybrana nowoczesna tkanina obiciowa była odporna na wilgoć. W końcu psiaki często lubią wskakiwać na meble od razu po kąpieli lub pluskaniu się w kałuży. Wodoodporny materiał obiciowy będzie zapobiegał dostawaniu się wilgoci do wypełnienia kanapy lub fotela. Mokra pianka może szybko zacząć gnić, co z kolei przekłada się na krótszą żywotność mebla i wydzielanie przykrego zapachu. Materiał obiciowy odporny na wilgoć będzie temu skutecznie zapobiegał.

Nowoczesna, mocna tkanina obiciowa to niezawodny sposób na ochronę mebla przed zwierzętami domowymi. Dzięki sięgnięciu po nie domownicy mogą cieszyć się miękką kanapą i stylowymi fotelami przez wiele lat. Zwierzaki natomiast mogą w końcu wykorzystać pełen potencjał swoich zabawek!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło