Kulka Silikonowa - wszystko co powinniśmy wiedzieć | E.T. włókniny i akcesoria meblowe

person Wysłane przez: Mateusz list Kategorii: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 904

Kulka silikonowa – Co warto wiedzieć?

Kulka silikonowa jako wypełnienie do poduszek– zacznij je produkować!

Rękodzieło oraz szeroko rozumiane DIY tudzież „handmade” przeżywa w Polsce drugą młodość. Szyją nie tylko ludzie dojrzali, ale też młodzi, kreując przy okazji modę, oraz tworząc nowe trendy na rynku włókniarskim. Aktualnie dostęp do materiałów, które do niedawna były przeznaczone tylko dla krawcowych czy tapicerów jest niemal nieograniczony. Jednym z tych materiałów jest kulka silikonowa. Wypełniacz, który doskonale sprawdza się przy produkcji każdej wymarzonej a przede wszystkim wygodnej  poduszki.

Co to jest kulka silikonowa?

Kulka silikonowa to produkt produkowany z włókien silikonowych oraz poliestrowych. Dzięki specjalnej maszynie zwanej zgrzeblarką wspomniane włókna są formowane w kulki o rozmiarze nie przekraczających 5 mm. Oczywiście każda firma ma inną recepturę i – w zależności od producenta – kulka różni się miedzy sobą, dlatego ważne są indywidualne upodobania, co do twardości czy puszystości produktu. Kulka silikonowa doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku produkcji poduszek, ale i także przy produkcji zabawek, kurtek czy legowisk dla zwierząt. W okresie świątecznym wykorzystuję się ja również jako sztuczny śnieg, który doskonale imituje ten prawdziwy, a przy tym jest wielokrotnego użytku.  Produkt jest również całkowicie antyalergiczny –  bezpieczny dla dzieci. Kulkę silikonową można również bez problemu prać.

Wydajność kulki silikonowej – czyli ile na poduszkę?

Wielu z naszych klientów nie wie dokładnie ile musi kupić kulki silikonowej, aby uszyć jedną poduszkę w rozmiarze standardowym, który wynosi 40×30 cm. Warto wspomnieć tutaj ponownie o tym, że kulka kulce nie równa i niekiedy pomiary mogą się różnić od siebie. Są producenci, których kulka jest zbita oraz twarda – wtedy automatycznie zużywamy więcej materiału. Aktualnie sprzedajemy w naszym sklepie kulkę bardzo puszystą, a przez to wydajną. Na podany rozmiar poduszki, aby była ona średnio twarda zużywamy około 300 gram kg kulki silikonowej.

Cena kulki silikonowej – tania czy nie?

Cena kulki silikonowej nie powinna przekraczać 15 zł za kg w tzw. detalu, aczkolwiek zależne jest to od sprzedawcy i rejonu w którym chcemy kupić produkt. Sporo możemy zapłacić za przesyłkę, jeżeli zdecydujemy się kupić większe ilości. Kulka jest dość obszernym materiałem, który nie bardzo daje się upchać do kartonu. W naszej firmie, kulkę silikonową odsysamy próżniowo, dzięki temu na czas transportu zmniejszamy jej objętość kilkukrotnie. Nie wpływa to jednak na jej właściwości.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło