Dlaczego warto wybrać sztuczną skórę jako materiał obiciowy?

person Wysłane przez: Mateusz list Kategorii: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 601

Sofa, fotel, narożnik czy krzesła — to tylko kilka przykładów mebli tapicerowanych. Bez wątpienia podkreślają styl i charakter wnętrza. Meble tapicerowane powinny spełniać określone wymagania swoich użytkowników. Oprócz estetyki ważna jest również funkcjonalność. Częściowo odpowiada za nią dobór tkanin obiciowych do mebli tapicerowanych.

Materiały te wykorzystuje się do renowacji starych foteli czy kanap, ale również produkcji nowych. Tkaniny tapicerskie do mebli różnią się między sobą ze względu na sposób ich wytwarzania, a także fakturę. Inny w dotyku jest welur, plecionki czy eko skóra. Ostatni wymieniony materiał zrewolucjonizował przemysł tapicerski z uwagi na swoje właściwości. W niniejszym artykule przedstawimy zarówno zalety, jak i powszechne zastosowania sztucznej skóry. Przybliżymy również, jak pielęgnować meble obite tą tkaniną.

Zalety eko skóry

Skóra ekologiczna — znana również jako eko skóra — to materiał, który posiada wiele zalet. To tak zwana tkanina „oddychająca”, czyli nieprzepuszczająca wilgoci, co sprawia, że nie jest siedliskiem drobnoustrojów. Niewątpliwie to materiał stworzony dla alergików, charakteryzujący się ponadprzeciętną higienicznością. Pomimo tego, że sztuczna skóra to tkanina syntetyczna, odznacza się miękkością i delikatnością. Czym sztuczna skóra różni się od naturalnej? Do jej produkcji nie wykorzystuje się zwierząt — skąd też przedrostek „eko” w nazwie „eko skóra”. Poza tym sztuczna tkanina obiciowa często jest tańsza od naturalnego materiału tapicerskiego.

Skórzane meble od lat były symbolem luksusu. Bez wątpienia wpływają na estetykę wnętrza. Warto jednak odpowiednio dbać o meble skórzane, aby mogły służyć przez wiele lat. Tego rodzaju tkanina obiciowa jest łatwa w czyszczeniu.

Pielęgnacja eko skóry

Decydując się na zakup mebli ze sztucznej skóry, należy mieć na uwadze fakt, że nie jest to materiał, który zachowa swoją świetność na zawsze. Natomiast jeśli użytkownikom zależy na przedłużeniu żywotności tkaniny, warto zapewnić regularną i prawidłową pielęgnację. Jak zatem odpowiednio dbać o meble z imitacji skóry? Tego typu tkaniny obiciowe w warunkach domowych najlepiej czyścić delikatną i miękką ściereczką zwilżoną ciepłą wodą z szarym mydłem. W tym przypadku stosowanie mocnych środków chemicznych nie jest wskazane. Na rynku dostępne są również specjalne preparaty przeznaczone do czyszczenia sztucznej skóry. 

Sztuczna skóra — szyk i elegancja

Niezaprzeczalnie meble ze sztucznej skóry są bardzo eleganckie i stylowe, a także stanowią niezwykle ozdobny element każdego salonu. Doskonale sprawdzają się zarówno w domach, jak i gabinetach czy restauracjach. Meble z imitacji skóry nadają wnętrzom klasy, dlatego zyskały tak wielu zwolenników. To bardzo popularny zamiennik skóry naturalnej. Posiada wiele zalet, dlatego z chęcią wybierany jest zarówno przez klientów, jak i producentów.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło